Szukasz skutecznych metod nauki angielskiego dla najmłodszych? Postaw na kreatywność!

Znajomość angielskiego to w dzisiejszym świecie podstawa. Jeśli zależy Ci, aby od najmłodszych lat oswajać pociechę z tym językiem zobacz, jakie metody i rekwizyty mogą Ci w tym pomóc.

Nauka przez zabawę – idea, dzięki której przyswajanie nowych informacji przebiega zdecydowanie milej i niejako automatycznie została zasiana dawno temu przez jezuitów. Ten efektywny sposób nauczania wykorzystują rodzice, ale też nauczyciele szkół językowych dla najmłodszych. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat skutecznych form nauki języka angielskiego, które sprawdzają się w przypadku najmłodszych, ten tekst jest dla Ciebie.

Po pierwsze: wykorzystaj ruch do nauki języka obcego

Dzieci nie lubią obowiązków i zadań, które muszą wykonać. Najmłodsi o wiele lepiej uczą się, będąc w ruchu niż siedząc w ławce nad książką. Dlatego też warto włączyć angielski do codziennej zabawy. Wtedy wiedza będzie przyswajana bezwysiłkowo i prawie automatycznie. Istnieje wiele różnych zabaw, na przykład tych z wykorzystaniem piłki, podczas których możecie trenować naukę mówienia po angielsku. Zaproś rówieśników swojej pociechy, a rozrywka zyska dynamikę i dostarczy dzieciom mnóstwa frajdy. Pomysły na twórcze zabawy z najmłodszymi znajdziesz na stronie https://englishbookclub.pl/.

Po drugie: czytaj dzieciom po angielsku

Możliwość osłuchania się języka obcego w domu rodzinnym, ale też opcja samodzielnego zajrzenia do interesującej książki napisanej w języku angielskim to świetne bodźce do niewymuszonego przyswajania go. Książka po angielsku dla dzieci wcale nie musi być nudna! Dopasuj tematykę i poziom skomplikowania do wieku i możliwości pociechy. W przypadku najmłodszych świetnie sprawdzają się karty obrazkowe i fiszki z przyciągającymi uwagę ilustracjami. Ciekawym pomysłem jest również sięgnięcie po książkę, która daje możliwość poznania w dotyku futerka zwierzaka, które widnieje na obrazku. Taką opcję otwiera przed dzieckiem m.in. książka „Touch and Lift First 100 Things to Go”. Ciekawe materiały do nauki angielskiego dla dzieci znajdziesz pod tym linkiem https://englishbookclub.pl/ciekawe-materialy-do-nauki-angielskiego-dla-dzieci/.

Po trzecie: kreuj pozytywną aurę podczas nauki języka

Nadmierne strofowanie i zwracanie dziecku uwagi przy każdym błędzie, jaki popełni, nie sprzyja atmosferze nauczania. Nie zachęca też ani do otwartości, ani do rozwoju. Zadbaj o to, aby warunki do przyswajania wiedzy były korzystne i nie stresowały pociechy.

Po czwarte: czerp z dziecięcego zainteresowania światem

To cenna umiejętność, którą wielu dorosłych wraz z biegiem lat w sobie zatraca. Żywe zainteresowanie światem i umysł otwarty na poznawanie nowych rzeczy zdecydowanie ułatwiają naukę języka obcego. Chęć zdobywania nowych doświadczeń, także tych lingwistycznych, wykorzystaj do wspierania dziecka w poznawaniu słówek, czasów i sformułowań.

Po piąte: sięgnij po pomoce edukacyjne

Jeśli zależy Ci na zaangażowaniu malucha, wykorzystaj pomoce edukacyjne. Kolorowe klocki Petite Boutique Alphabet Stacking Blocks z literami alfabetu przyciągną uwagę i zatrzymają skupienie dziecka na dłużej niż tradycyjna tablica. Nie bój się korzystać z rekwizytów, dzięki którym czas spędzony z pociechą stanie się kreatywny i radosny.

Podziel się: