Torba do wózka – jak wybrać tę idealną?

  • Porady

Idealna torba do wózka istnieje i możesz ją mieć, jeśli tylko zastanowisz się, jakie są Twoje oczekiwania i potrzeby. Zanim kupisz torbę do wózka, koniecznie zastanów się, jakie konkretnie wymagania powinna ona spełniać. Jeśli nie masz doświadczenia z kupnem akcesoriów, to dobrze trafiłaś/eś! Przeczytaj poniższy artykuł, a wybór idealnej torby do wózka będzie dla Ciebie prosty jak bułka z masłem!

1.      Zwróć uwagę na pojemność torby do wózka

2.      Wybieraj funkcjonalną torbę do wózka

3.      Upewnij się, że torba ma uchwyty pasujące do wózka

Zwróć uwagę na pojemność torby do wózka

Przed zakupem torby do wózka koniecznie zwróć uwagę na jej pojemność. W zależności od przeznaczenia oraz wielkości wózka, odpowiednia torba do wózka może być większa lub mniejsza. Jednak to nie jedynie model wózka decyduje o odpowiedniej torbie, ale przede wszystkim preferencje i wygoda rodziców. Niektórzy rodzice wolą przypiąć jedną dużą torbę, w której umieszczą wszelkie niezbędne przedmioty potrzebne podczas spaceru czy wyjścia z dzieckiem. Mogą więc znaleźć się tam chusteczki nawilżane, pieluchy, zwykłe chusteczki, mleko, a także dodatkowe ubranka. Z kolei inni rodzice preferują oddzielne trzymanie niektórych rzeczy w taki sposób, aby przewijając dziecko w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu, można było jedynie zabrać niezbędne przedmioty potrzebne przy przewijaniu.

Wybieraj funkcjonalną torbę do wózka

Zaraz, zaraz, chwileczkę… Funkcjonalna torba do wózka, czyli właściwie jaka? Pojęcie funkcjonalności różni się w zależności od rodziców, jednak istnieje kilka niezbędnych zasad, których dobrze jest przestrzegać podczas wyboru torby, aby była ona wygodna w użytkowaniu. Tak więc, jak pisaliśmy wcześniej, zwróć uwagę na wielkość torby. Postaraj się także znaleźć torbę, która będzie zapinana na zatrzask lub zamek, ponieważ w ten sposób zmniejszysz ryzyko, że podczas zamieszania coś z tej właśnie torby Ci wypadnie. Warto także, aby wybrana przez Ciebie torba posiadała dużą ilość przegródek, dzięki czemu łatwiej będzie Ci uporządkować swoje oraz dziecka rzeczy. Gdy torba ma wiele przegródek, masz możliwość intuicyjnego uporządkowania niezbędnych rzeczy oraz podzielenia je w zależności od sytuacji, kiedy będziesz ich używać. Proponujemy podział na: ubranka dla dziecka, środki higieniczne (pieluchy, chusteczki, oliwka), pokarm, Twoje rzeczy (portfel, klucze od domu). Podczas wyboru torby do wózka weź także pod uwagę, aby była ona wodoodporna i szczelna. Unikniesz dzięki temu niekomfortowej sytuacji, gdy podczas spaceru złapie Cię deszcz lub też zerwie się wiatr. Sprawdź pełen asortyment akcesoriów do wózka w sklepie https://mamaville.pl/

Upewnij się, że torba ma uchwyty pasujące do wózka

Zdecydowanie to nic przyjemnego kupić interesujące Cię rzeczy, a później przekonać się, że jednak nie pasują do już zakupionego sprzętu. Dlatego też koniecznie upewnij się, że torba do wózka pasuje uchwytami do tego wózka, który już posiadasz. Wózki mogą różnić się grubością rączki lub też wielkością miejsca przeznaczonego na torbę pod wózkiem. Dlatego też koniecznie sprawdź, czy uchwyty Twojej wymarzonej torby do wózka, będą pasować do wózka Twojego dziecka. Świetnie sprawdzą się torby z mocowaniami na rzepy lub zatrzaski, dzięki którym będzie możliwość regulacji.

Drodzy rodzice, nie zapominajcie także, że torba do wózka jest użyteczna, ale powinna też być stylowa i piękna. Dlatego też wybierajcie takie, które spełniają Wasze oczekiwania zarówno pod kątem funkcjonalności, jak również i wyglądu.

Artykuł Partnera, foto: pexels.com

Podziel się: