Trzymaj dziecko przy sercu

  • Moda

Przy projektowaniu ubrań dla matek stawia na jakość tkanin i szycia, co jednoznacznie zapewnia komfort noszenia i bezpieczeństwo skóry dziecka przy kontakcie z materiałami. W każdym projekcie widać serce i miłość do dzieci.
Uwielbiała patrzeć jak jej babcia wyczarowuje na starym Singerze zupełnie inne i piękne kreacje. Była szczęśliwa, gdy mogła pomagać jej kroić i szyć ubranka z resztek materiałów dla lalek i misiów. Dorastając, coraz częściej zaczęła przypatrywać się ludziom na ulicy, w co się ubierają, jakie noszą dodatki. Widok kapeluszy, torebek i innych dodatków najbardziej ją fascynował. W wieku 12 lat dostała od dziadka swoja pierwszą elektryczną maszynę do szycia. „W miarę nabierania umiejętności bardzo szybko zrozumiałam, że przerobienie starych sukienek mamy lub babci daje mi możliwość posiadania wyjątkowych nietuzinkowych i najmodniejszych ubrań i torebek” mówi projektantka.

Mowa oczywiście o Natalii Orłow, która zanim zaczęła zajmować się projektowaniem, najpierw zdecydowała się na studiowanie architektury wnętrz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych a potem skończyć studia magisterskie z zarządzania i ekonomii, studia podyplomowe dla nauczycieli wiedzy o kulturze i animatorów kultury oraz najbliższe jej sercu i późniejszym wyborom – projektowanie odzieży na łódzkiej ASP. Mimo nacisku ze strony rodziców, którzy pragnęli by skończyła Zarządzanie na UW, postanowiła uczyć się jednocześnie na Wydziale Tkaniny i Ubioru Łódzkiej ASP im. Wł. Strzemińskiego, ponieważ czuła, że wieczory spędzone przy maszynie do szycia to coś, co chciałaby robić w przyszłości. To była właściwa szkoła dla niej. Malarstwo, grafika, tkaniny, maszyny, manekiny, konstrukcja odzieży i projektowanie .

Natalia pracowała także jako nauczyciel plastyki w szkołach podstawowych i przedszkolach. Od 2003 roku zajęła się ubraniami zawodowo. W swojej autorskiej pracowni artystycznej „Nata Design” zajmowała się projektowaniem strojów na pokazy i sesje zdjęciowe co szybko przerodziło się w ścisłą, designerską współpracę z wieloma markami. Regularnie brała też udział w targach mody Bilioneurobab – imprezie, na której ponad 50 projektantów mody, producentów akcesoriów i biżuterii wystawia najnowsze wzory sezonu. Natalia projektowała i szyła ubrania dla indywidualnych klientek do sesji zdjęciowych.
Wszystko się zmieniło, gdy w jej życiu pojawiła się pewna mała dziewczynka. To córeczka Frania sprawiła, że młoda mama dostrzegła ogromny deficyt produktów dla mam na rynku. Widząc, jak kobiety chcąc nakarmić swoje maleństwa w miejscach publicznych muszą obnażyć swój cały brzuch poporodowy postanowiła dla siebie i innych matek zaprojektować wygodną bluzkę do karmienia piersią, którą chce się ubrać i dzięki której szybko nakarmimy maleństwo. Potem zaprzyjaźnione mamy zgłaszały się po podobne bluzeczki i tak powstała pracownia produkująca odzież i akcesoria dla mam i dzieci. Frania podsunęła nazwę ZIABAQLU .

Natalia poprzez swoje doświadczenia zaprojektowała także chustę, dzięki której maleństwo jest blisko ciała ukochanej mamy, ale także ułatwia ona wchodzenie z dzieckiem po schodach. Mięciutka, bez żadnych sprzączek, wykonana z delikatnej bawełny z domieszką włókna elastycznego idealnie dopasowuje się do noszonego dziecka.
Dzięki testom i uwagom innych mam, które mogły przetestować prototyp bluzy wspomagającej noszenie niemowląt, powstał bezcenny i praktyczny produkt ułatwiający życie świeżo upieczonych mam.

W pracowni Natalii Orłow znajdziemy odzież do karmienia, mebelki wiklinowe, kocyki, przytulanki i inne akcesoria dla mam i dzieci. Pomysłów dostarcza jej życie, dzięki czemu oferta w sklepie ciągle rośnie.

[nggallery id=15]

Zapraszamy na www.ziabaqlu.com