Urok dziecięcych melanży

Melanż, z francuskiego mieszanka, to przędza składająca się z włókien w różnych kolorach, które razem tworzą różnorodnie ubarwioną dzianinę. Dzianina melanżowa była powszechnie stosowana w latach 90. XX wieku w podkoszulkach i dresach, jednakże zasłużone uznanie kreatorów mody zdobywa dopiero teraz. Melanżowe rajstopki i skarpetki pojawiły się także w najnowszej kolekcji polskiego producenta Wola.

Dzianina melanżowa świetnie wpisuje się w trendy modowe – militarne, bądź miejskie. Niejednorodne ubarwienie dodaje stylizacji dynamizmu, ale jednoczesnie strój sprawia wrażenie cieplejszego i bardziej miękkiego, dzięki zastosowaniu mieszanki kolorów w podobnej tonacji.

„Melanże często stosowane są we włóczkach na swetry i dzianinach na cieplejsze spodnie czy sukienki. W naszej kolekcji znajduje się wiele melanżowych rajstop zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Występują w wersjach bez dodatkowych wzorów oraz ze zdobieniami. Zimą dużym powodzeniem cieszą się gwiazdki i płatki śniegu” – powiedziała Agnieszka Dembska Marketing Manager Wola.

Najpopularniejszymi tonacjami stosowanymi w melanżowych zestawieniach są szarości, ale coraz częściej pojawiają się także mieszanki beży, brązów, granatów i zieleni. Melanże mogą być zestawiane zarówno z jedno-, jak i wielobarwnymi elementami garderoby. Istotna jest jedynie spójność stylu. Melanżowe rajstopki świetnie się sprawdzą jako uzupełnienie kolorowej, sztruksowej spódniczki, bądź melanżowej sukienki i bawełnianej bluzki. Doskonale połączą się także z wszechobecnym jeansem, czy wełnianymi swetrami.

[nggallery id=49]

Rajstopy Woli dostępne są w wielu rozmiarach od 56 cm wzrostu, cena ok. 8 zł.