W trosce o bliskość i rozwój

Pojawienie się dziecka związane jest również z szeregiem różnych dylematów. Z jednej strony przyzwyczajeni jesteśmy do tradycyjnych rozwiązań, a z drugiej na rynku pojawiają się nowe produkty, a psycholodzy i fizjoterapeuci zalecają różne rozwiązania, które ułatwiają codzienne aktywności i dodatkowo pozwalają tworzyć bliskie relacje. Dlatego właśnie od lat popularne są chusty i nosidełka i nie milkną dyskusje na temat tego, które rozwiązanie jest lepsze. W większości wypadków po prostu to wszystko zależy od preferencji i rodziców i maluszka. Zobacz, jakie rozwiązanie będzie optymalne dla ciebie.

  1. Chusta czy nosidło?
  2. Kolorowy zawrót głowy
  3. Funkcjonalne nosidełka

Chusta czy nosidło?

Ogromną popularnością cieszą się chusty. Doskonale wpisują się w ekologiczne trendy oraz w rodzicielstwo bliskości. Poza tym wybór kolorów i wzorów oraz sposobu wiązania jest również niezwykle designerski. Chusty pozwalają nosić dziecko z przodu i na plecach, a szereg różnych możliwości sprawia, że bez problemu znajdziemy idealną pozycję. Nosidełko jest bardzo stabilne i szybko się je zakłada. Ten drugi argument jest oczywiście względny, ponieważ zależy od wprawy i doświadczenia. Wybór staje się więc poszukiwaniem wygodnego i bezpiecznego rozwiązania, które wpisuje się w preferencje. Najważniejsze, by zarówno chusta, nosidełko, jak i sposób noszenia dziecka nie wpływały negatywnie na jego rozwój.

Kolorowy zawrót głowy

Przede wszystkim chusty przyciągają pięknymi kolorami i wzorami. Sprawdzają się szczególnie wtedy, gdy maluchy lubią i chcą być stale noszone. Rodzicom natomiast chusty gwarantują swobodę. Dziecko, które jest stale blisko, czuje zapach i bicie serca opiekuna, jest również spokojniejsze. Sam sposób wiązania chusty jest zależny od wieku dziecka oraz preferencji rodziców. Niewątpliwie wymaga to dość dużej wprawy, ale z czasem nawet laik staje się specjalistą. Przede wszystkim chusta pozwala na kołysanie maluszka bez angażowania rąk. Takie rozwiązanie doskonale odciąża kręgosłup i nie odczuwamy wagi dziecka, tak jakbyśmy nosili je na rękach. Poza tym chusta jest również doskonałym okryciem na przykład wtedy, gdy chcemy nakarmić maluszka.

Funkcjonalne nosidełka

Najczęściej wybierane są przez osoby, które chcą odciążyć ręce i kręgosłup oraz nosić dzieci, ale z drugiej strony nie czują się zbyt pewnie z chustą. Ergonomiczne  nosidełka  szybko się zakłada i odpowiednio dobrane do wieku i wzrostu oraz potrzeb dziecka z pewnością zapewnią mu bezpieczeństwo, a także pozwolą spojrzeć na świat z innej perspektywy.

Podziel się: