Wakacyjna Scena Bajki

Tym razem wyjątkowo w sobotę, tj. 30 lipca, a nie w niedzielę o 11.00 Wakacyjna Scena Bajki w Manufakturze zabierze małych widzów w teatralną podróż. Na plażowej scenie pojawią się znów aktorzy teatru MER, a tym razem przedstawią pouczającą, ale przede wszystkim zabawną opowieść o Jasiu i Małgosi.

Wakacyjna Scena Bajki w ten weekend wyjątkowo w sobotę. Jej tradycją stało się już, że spektakle teatralne poprzedzone są konkursami i warsztatami. Tak będzie i tym razem. Na godzinę 11.00 teatr MER zaplanował dla najmłodszych warsztaty plastyczne „Coś z niczego”, w trakcie których dzieci robią własnoręcznie lalki teatralne z rzeczy będących w zasięgu ręki, a od godziny 12.30 w czasie warsztatów teatralnych, na których maluchy dowiedzą się w jaki sposób stworzyć spektakl teatralny i użyć w nim lalek wcześniej przez siebie zrobionych.

Spektakl na plażowej scenie rozpocznie się o godzinie 14.00. Tym razem będzie to „Jaś i Małgosia”, czyli najnowsza produkcja Teatru MER. Jest to klasyczna bajka na podstawie tekstu Jana Brzechwy podana w ciepły, lekki, dowcipny, a miejscami nowatorski sposób. Spektakl grany jest przez aktorów i lalki, a okraszony jest wpadającymi w ucho piosenkami. Nie zabraknie piernikowej chatki i złej czarownicy

Zajęcia i spektakl dla małych widzów przygotował łódzki teatr MER. Jego zespół od dziesięciu lat z powodzeniem tworzy programy teatralne i warsztatowe dla dzieci, pokazywane i nagradzane nie tylko w Polsce.

Podziel się: