Wielkanoc 2019 – postaw na klasyczne dania, którymi zachwycisz domowników

Tradycyjne zupy i mięsa w postaci pasztetu lub schabu to obowiązkowe dania, jakie powinny znaleźć się na wielkanocnym stole. Warto korzystać ze sprawdzonym przepisów, by potrawa zawsze się udała. Dla osób szukających wyzwań dobrym rozwiązaniem jest urozmaicenie wybranego dania, w tym przypadku pasztetu z odrobiną słodyczy. Jakie jeszcze dania warto przygotować w te święta?

Barszcz biały z kiełbasą

Dzisiejsze zestawienie tradycyjnych dań otwiera oczywiście barszcz biały z kiełbasą. Ta zupa już od dawna króluje na polskich stołach w okresie wielkanocnym. Wbrew pozorom przygotowanie barszczu nie zajmuje wiele czasu – zaledwie w pół godziny stworzymy kultowe danie, na które czekają wszyscy goście. Bazą do zupy jest oczywiście wywar – stworzony na przykład z Barszczu białego Nasza Specjalność WINIARY. Niezbędne będą również dobrej jakości biała kiełbasa oraz wędzony boczek. Zupę tradycyjnie podajemy z jajkami ugotowanymi na twardo.

Schab pieczony

Kotlety schabowe, które często przygotowujemy w dni nieświąteczne, tym razem zamienimy na pieczony schab. Co zrobić, aby wyszedł aromatyczny, o intensywnym smaku przypraw? Przed pieczeniem warto natrzeć surowe mięso Przyprawą do mięs WINIARY, miodem, roztartym czosnkiem i cynamonem. Następnie należy obłożyć schab plasterkami cytryny i pozostawić w lodówce na 12 godzin, dzięki czemu przy mięso nabierze odpowiedniego smaku i aromatu. Równie ważny jest sposób pieczenia w naczyniu żaroodpornym pod przykryciem. Na początku trzeba podtrzymać w piekarniku temperaturę 200 stopni, a przed końcem pieczenia zdjąć przykrywkę. Danie wielkanocne z pewnością zachwyci naszych bliskich! Tak przyrządzony schab idealnie smakuje z Sosem pieczeniowym ciemnym WINIARY.

Pasztet domowy

Na co dzień przeważnie jemy pasztet sklepowy, jednak od święta nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować go samemu! Pasztet wielkanocnyjest aromatyczny, wyrazisty w smaku, o zwartej konsystencji. Co zrobić, aby zawsze był udany? Przede wszystkim należy użyć dobrej jakości mięsa – łopatki wieprzowej, kurczaka, wołowiny, boczku oraz wątróbki drobiowej. Aromatu dodadzą przyprawy takie jak imbir, gałka muszkatołowa, sól, pieprz oraz wywar z liściem laurowym i zielem angielskim.

Pasztet drobiowy z galaretką

Inną wersją pysznego pasztetu jest dodatek warstwy słodko-kwaśnej żurawinowej galaretki i podsmażonej na maśle gruszki. Pasztet ma rzadszą konsystencję i idealnie smakuje rozsmarowany na kanapkach. Ten, kto jeszcze nie przyrządzał takiego przepisu, musi koniecznie spróbować!

Żurek z białą kiełbasą i jajkiem

Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie świąt wielkanocnych bez żurku, inni bez barszczu białego. Czy różnią się te zupy? Żurek przygotowujemy na zakwasie z mąki żytniej, a barszcz biały z mąki pszennej. Są to przepisy staropolskie, które warto kultywować nie tylko od święta. Żur podajemy z kiełbasą i jajkiem. Jest niezwykle sycącą i rozgrzewającą zupą.

Sałatka wielkanocna

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie świąt wielkanocnych bez sałatki warzywnej. To tradycja, którą warto kultywować! W skład sałatki wchodzą oczywiście jajka, gotowane ziemniaki, ogórki kiszone, marchewka, pietruszka, jabłko, cebula, groszek konserwowy oraz oczywiście majonez i przyprawy.