Wózek niemowlęcy – gondola i spacerówka czy 3w1?

Wózek niemowlęcy dla twojego maluszka to bardzo ważny i jednocześnie naprawdę trudny wybór. Musi bowiem nie tylko odpowiadać twoim gustom, ale także być praktyczny, dopasowany do potrzeb i jednocześnie – możliwości finansowych. Rynek produktów dla dzieci jest obecnie tak bogaty, że każdy rodzic musi zrobić swój prywatny ranking wózków, uwzględniając swoje preferencje i jego najważniejsze cechy. Najlepsze wózki to te, które nie tylko cieszą oko, ale ułatwiają życie młodego rodzica. Dobrze jest dokładnie przemyśleć, czy lepiej kupić gondolę, a po kilku miesiącach szukać spacerówki, czy od razu zainwestować w wózek wielofunkcyjny.

Wózek głęboki – bezpieczeństwo w pierwszych miesiącach

Na początku nic tak dobrze nie spełni swojej funkcji, jak gondola, czyli wózek głęboki. Właśnie w niej maluszek będzie czuł się komfortowo otulony, pozostając przy tym bezpieczny w trakcie spacerów. Wózki dla dzieci to przecież nie tylko design, który cieszy oko. Przede wszystkim mają zapewniać wygodę dziecku i rodzicom. W czasie, gdy niemowlę jeszcze samodzielnie nie siedzi, dla dobra jego prawidłowego rozwoju jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest gondola. Pamiętaj, że jej głębokość ma znaczenie – to ochrona przed wypadnięciem i rażącym słońcem. 

Z biegiem czasu wózek niemowlęcy zamienisz na mniejszą spacerówkę, z której siedzący maluszek będzie oglądał otaczający go świat. To na pewno doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią monotonii i zależy im na naprawdę kompaktowej spacerówce.

Wózek wielofunkcyjny – praktyczna inwestycja na długi czas

Nie każdy ma ochotę i możliwość wydawać co chwilę kolejnych kilkaset złotych. A gdyby tak kupić coś raz i mieć to na długie miesiące, a nawet lata? To możliwe odkąd istnieje bardzo praktyczny wózek wielofunkcyjny. Możesz zdecydować się na niego jeszcze w ciąży i dobrać zarówno gondolę, jak i spacerówkę. Co więcej, wózki 3w1 oferują także nosidełka, które coraz częściej przechodzą wszystkie testy dla fotelików samochodowych. 

Na co zwrócić uwagę, gdy chcesz kupić wózek wielofunkcyjny? Sprawdź przede wszystkim wykończenie elementów, które odpinasz i wyjmujesz. Ważne jest to, by nie było niepotrzebnego luzu ani niebezpiecznych, ostrych krawędzi. W dalszym ciągu najważniejsze jest bowiem bezpieczeństwo twojego maluszka. Kierując się zasadą, że wózek niemowlęcy ma być również wygodny dla dziecka, upewnij się, że będzie łatwy w użytkowaniu. Sprawdź system składania, zobacz, ile zajmuje miejsca i czy zmieści się w bagażniku twojego auta. Zwróć uwagę na szczegóły: to istotne, by wózek wielofunkcyjny miał regulowaną rączkę czy obracane siedzisko tył/przód. Twoje dziecko tylko na początku będzie chciało cały czas widzieć mamę!

Podziel się: