Zabawki interaktywne dla rocznego dziecka

Jeśli chcesz kupić trafiony prezent na roczek, bardzo dokładnie to przemyśl. Po pierwsze, musi podobać się samemu dziecku, a to już spore wyzwanie – jak bowiem przykuć uwagę takiego maluszka? Z punktu widzenia rodzica natomiast istotne jest, by otrzymany prezent na pierwsze urodziny rozwijał zdolności poznawcze ich syna czy córki. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są zabawki interaktywne, które cechuje cały szereg istotnych zalet. Czym się wyróżniają?

Roczne dziecko jest już bardzo ciekawe interesującego go świata i z olbrzymią ochotą eksploruje jego kolejne zakątki. Dlatego trafiony prezent na roczek to nie zabawka, którą można bawić się tylko przez chwilę. Warto zdecydować się na zakup czegoś, co pobudza ciekawość i wyobraźnię, by maluch zainteresował się tym na dłużej. Na tym etapie ważne jest także ćwiczenie motoryki i rozwijanie zmysłów. Jeśli wybierasz zabawki na roczek, zdecydowanie powinieneś postawić na jakość, nie ilość. O wiele lepiej zainwestować w zabawki interaktywne niż obdarować dziecko szeregiem bezwartościowych plastikowych gadżetów.

Jakie zalety mają zabawki interaktywne?

Nie ulega wątpliwości, że zabawki edukacyjne na roczek sprawdzą się doskonale. Przede wszystkim dlatego, że najczęściej są wykonane z atestowanych i trwałych materiałów, co oznacza, że wytrzymają spotkanie z ciekawskimi rączkami maluszka. To bardzo istotne, gdyż roczne dziecko poznaje świat bardzo intensywnie, a więc wierny kompan jego zabaw musi być naprawdę dobrej jakości, by szybko się nie zniszczył. Warto również podkreślić, że zabawki interaktywne powinny być wykonane z tworzyw niezawierających szkodliwych związków. Zwracaj na to uwagę, bo trzeba liczyć się z tym, że prędzej czy później wylądują w buzi obdarowanego malca.

Roczne dziecko jest bardzo ciekawe – dlatego zabawki interaktywne są strzałem w dziesiątkę. Zdecydowana większość z nich oferuje cały szereg interesujących możliwości. Nowa seria Mali Odkrywcy Tiny Love daje możliwość rozwoju motoryki małej, ale także pobudza emocje. Okazuje się, że zabawki edukacyjne na roczek oferują bardzo różne funkcjonalności – niektóre uczą cyferek, literek czy zwrotów w obcym języku. Nie są więc tylko umilaczami czasu. Oferują liczne walory edukacyjne, a wiedza przekazywana jest w najlepszy dla dziecka sposób – przez zabawę.

Odpowiednio dobrane zabawki sprawiają, że rozwój dziecka przebiega prawidłowo. Dzięki nim nowe umiejętności zyskuje w najzupełniej naturalny dla niego sposób. Dlatego właśnie zabawki interaktywne sprawdzą się w pierwszych 3 latach życia, gdy maluszki naturalnie zainteresowane są wszystkim, co je otacza i chłoną wiedzę o świecie jak gąbki. Dzieci je bardzo lubią, a rodzice doceniają za dodatkowe korzyści płynące z ich posiadania.

Zabawki interaktywne

Zabawki interaktywne Mali Odkrywcy Tiny Love

Obecnie sklepy oferują bardzo zróżnicowane zabawki interaktywne. Niektóre z nich zapewniają wspieranie umiejętności praktycznych – w tym m.in. naukę cyferek czy literek. Inne modele stawiają raczej na prawidłowy rozwój psychospołeczny. Dziecko “zaprzyjaźnia się” z nimi i uczy się reagowania na jego potrzeby. Proponowana przez nas seria Mali Odkrywcy Tiny Love to połączenie dwóch przedstawianych modeli. Kolorowa zabawka stanie się wiernym przyjacielem i idealnym kompanem do poznawania świata, ponieważ będzie dziecku towarzyszyć w codziennych czynnościach, takich jak jedzenie, czy będzie bawić się w ulubioną zabawę dla roczniaka – a kuku.

Zabawka Wonder Buddies została przygotowana przez ekspertów dziecięcych, by zapewniać stymulację na kilka sposobów. Przede wszystkim rozwija komunikację, ale także pobudza ciekawość, kreatywność, wyobraźnię i emocje maluszka. Jej wielkość i wzór są idealnie dopasowane do potrzeb i możliwości rocznego dziecka.

Lepiej wybrać jeden wartościowy prezent na roczek niż zasypać dziecko całą górą niepotrzebnych gadżetów, które niedługo później będą pokryte kurzem. Nie mamy wątpliwości – zabawki interaktywne są najlepszym rozwiązaniem. Są wykonane z dobrej jakości materiałów, dzieci kochają się nimi bawić, a dodatkowo pomagają rozwijać istotne dla prawidłowego rozwoju umiejętności.

zabawki edukacyjne na roczek